ما ارایه دهنده و صادر کننده عمده انواع خشکبار ، حبوبات و گیاهان دارویی در داخل و خارج از کشور هستیم . 
جهت خرید و فروش تمامی محصولات به صورت عمده با ما تماس بگیرید .
09375291203 (تلگرام و واتس آپ )
09171333834

فروش تضمینی و با کیفت غنچه و پر گل محمدی جهت صادرات و مصارف دیگر به صورت عمده

 

فروش گلرنگ - جایگزینی مناسب وارزان قیمت برای زعفران - دارای مصارف دارویی

 

فروش عمده پسته

 

 

 

فروش عمده انجیر

خرید و فروش عمده سقز با بهترین کیفیت و قیمت تضمینی

 

 

خرید چای ترش

4756

انجیر بازار پخش مستقیم  انواع گیاهان دارویی ، ادویه جات ، آجیل و خشکبار بصورت عمده و جزئی

نحوه مصرف باریجه و عوارض گیاه بالامبو

بالامبو(باریجه ) از مهمترین گیاهان صنعتی در ایران بشمار می‌رود و در میان اقلام صادراتی گیاهان دارویی مقام اول را داراست. الئوگم رزین باریجه در صنایع دارویی، بهداشتی، آرایشی، دخانیات و عطر سازی در دنیا استفاده فراوان دارد و همچنین این گیاه به‌عنوان مقوی معده ونیز ترمیم كننده زخمهای سطح بدن مصرف سنتی دارد. در این تحقیق تركیبهای شیمیایی اسانس صمغ و بذر باریجه مورد مطالعه و مقایسه قرار گرفته است.به منظور بررسی اسانس صمغ و بذر، گیاه از شمال تهران جمع‌آوری گردید. استخراج اسانس از صمغ به روش تقطیر با بخار آب و از بذر به روش Clevanger انجام گردید. نتایج بدست آمده نشان داد كه از میان 19 تركیب شناسایی شده در در صمغ كه 98% وزن اسانس را تشكیل می‌دادند, تركیبهای 1, 3, 5-Undecatriene, Myrcene , β-pinene ,Delta-3-carene α-pinene, تركیبهای عمده اسانس را تشكیل می‌دهند. در اسانس بذر باریجه 20 تركیب شناسایی شد كه 99% وزن اسانس را تشكیل می‌دادند و تركیبهای, β-pinene α-pinene, Delta-3- carene بالاترین مقدار را در میان تركیبهای اسانس دارا بوده اند.

 

همه آنچه باید در مورد باریجه(بالامبو) بدانید

نحوه مصرف باریجه و موارد استعمال باریجه و منع مصرف صمغ باریجه و طرز نگهداری و عوارض جانبی در این مقاله توضیح داده می شود.

خلاصه : خوراکی و موضعی و عنوان طعم دهنده در محصولات غذایی مانند نوشابه­ های غیر­الکلی و فرآورده ­های گوشتی و یا معطر­کننده و تثبیت­ کننده عطر­ ها در فرآورده­ های آرایشی، موارد منع بارداری و شیردهی

نحوه مصرف باریجه

خوراکی و موضعی

موارد استعمال باریجه

امروزه باریجه بیشتر به عنوان طعم دهنده در محصولات غذایی مانند نوشابه ­های غیر­الکلی و فرآورده ­های گوشتی و یا معطر­کننده و تثبیت ­کننده عطر­ها در فرآورده­های آرایشی مورد مصرف قرار می­ گیرد. از باریجه در گذشته همراه با آنغوزه در درمان ناراحتی­ های عصبی استفاده می ­شد.

تعداد دفعات، مقدار و زمان مصرف خوراکی صمغ باریجه

رزین خورد شده باریجه را به شکل پودر درآورده و یک قاشق چایخوری به ۱۰۰ میلی لیتر اتانول ۷۰ درصد اضافه نموده، عمل آوری کرده و پس از ۴۸ ساعت محلول حاصل را صاف کرده و ۱۲-۱۰ قطره از آن را در هر وعده روزانه حداکثر دو وعده بین غذا مصرف شود.

منع مصرف صمغ باریجه

ندارد.

موارد احتیاط در مصرف صمغ باریجه

بارداری و شیردهی

عوارض جانبی مصرف صمغ باریجه

مصرف به مقدار توصیه شده با عارضه­ ای همراه نیست.

عوارض مصرف بیش از اندازه صمغ باریجه

استفراغ و تهوع

طرز نگهداری صمغ باریجه

دور از نور خورشید و رطوبت نگهداری شود.

 

مواد و روشها


الف جمع‌آوری گیاه و استخراج اسانس
تهیه نمونه گیاهی و جمع‌آوری بذر از شمال استان تهران (منطقه سد لار) در دو فصل مختلف به منظور بررسی اسانس صمغ و بذر انجام گرفت. استخراج اسانس از صمغ به روش تقطیر با بخار آب(Steam (distillation و از بذر به روش Clevanger صورت پذیرفت، مدت زمان لازم برای اسانس‌گیری صمغ 90 دقیقه و در بذر 3 ساعت ثبت شد، بدین معنی كه پس از طی زمان مذكور هیچ گونه افزایشی در مقدار اسانس مشاهده نگردید .

ب جداسازی و شناسایی تركیبهای تشكیل دهنده اسانس
پس از استخراج اسانس مقادیر بسیار جزیی آب موجود در آن به‌وسیله سولفات سدیم جذب و اسانس پس از عبور از كاغذ صافی به‌صورت خالص بدست آمده نگهداری اسانس در ظرف تیره و مخصوص در یخچال انجام پذیرفت .جهت شناسایی از دستگاه GCو GC/MS استفاده گردید.
اسانس در محلول دی كلرو متان رقیق شده و جهت تهیه كروماتوگرام و طیف‌های جرمی یك میكرو لیتر از آن به گاز كروماتوگراف واریان 3400 تواُم شده با طیف سنجی جرمی، ستون DB-1 به طول 60 متر و قطر 250 میكرومتر كه ضخامت لایه فاز در آن25/. میكرومتر است، تزریق شد. برنامه‌ریزی حرارتی از 50 تا 270 درجه سانتیگراد با سرعت 4 درجه در دقیقه، درجه حرارت محفظه تزریق 280 درجه سانتیگراد، درجه حرارت ترانسفرلاین 290 درجه سانتیگراد با استفاده از گاز هلیوم بعنوان گاز حامل . شناسایی تركیبها با استفاده از مؤلفه‌های مختلف از جمله زمان باز داری، اندیس كواتس، مطالعه طیف‌های جرمی نمونه و مقایسه این طیفها با طیف‌های جرمی و اندیس كواتس تركیبهای استاندارد و همچنین اطلاعات موجود در كتابخانه‌های مختلف موجود در رایانه دستگاه GC/MS صورت پذیرفت.
بحث و نتیجه‌گیری 
كلیه تركیبهای تشكیل دهنده اسانس همراه با در صد نسبی و اعداد كواتس و همچنین مقایسه كیفی و كمی تركیبهای تشكیل دهنده این گونه در جدول شماره 1 قابل مشاهده می‌باشد. نتایج بدست آمده نشان داد كه از میان 19 تركیب شناسایی شده در صمغ كه 98% وزن اسانس را تشكیل می‌دادند. 1, 3, 5-Undecatriene (1.7%), Myrcene(2%) , β-pinene(55%) ,Delta-3-carene (10%) α-pinene(8.2%), تركیبهای عمده اسانس را تشكیل می‌دهند. در اسانس بذر باریجه 20 تركیب شناسایی شد كه 99% وزن اسانس را تشكیل می‌دهند. تركیبهای (79%), β-pinene (1/6% α-pinene (
و) Delta-3- carene4%) بالاترین مقدار را در میان تركیبهای اسانس دارا بوده اند. 

  نظرات


Sort by:
ثبت اطلاعات خریداران و فروشندگان
لیست تامین کنندگان